Anasayfa / Haberler / Onbaşıgil  Semtinden Emekli Jandarma Astsubay Başçavuş Abdullah TETİK vefat etti.

Onbaşıgil  Semtinden Emekli Jandarma Astsubay Başçavuş Abdullah TETİK vefat etti.

Onbaşıgil Semtinden

Abdullah TETİK

Vefat Etti

Çukurköy Mahallesi Onbaşıgil  Semtinden Emekli Jandarma Astsubay Başçavuş Abdullah TETİK 11.02.2018 tarihinde vefat etti.

Cenazesi 12. 02.2018 Pazartesi günü öğle namazına müteakip İzmir Yeni Foça mezarlığında toprağa verilecektir.

Abdullah Amcamıza Allah Rahmet Eylesin. Mekanı Cennet Olsun. Geride kalan tüm sevdiklerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

Bir yorum

  1. Hey gidi günler ve hey gidi Abdullah Çavuş; Günler, aylar yıllar ne çabuk geçti de vakit doldu.
    1974 lü yıllar ben 10 yaşındayım. Askeri makam arabası bizim binanın önünde dururdu. İçinde bazen resmi bazen sivil giyimli bizim Abdullah amcamız. Babamın akrabası-arkadaşı ve sırdaşı inerdi arabadan. komşular sorardı kime geldi acaba diye işte benim ve ailemin beklediği andı bu bizim akrabamız-köylümüz babamın arkadaşı derdik. O gelince havamız değişirdi. Çünkü bize de önemli bir geliyor havası hakim olurdu bizde. Bu hava komşulara da hava atma anlamı taşıyordu. Uğurlarken de araç gelip alırdı. Birde uğurlama sırasında bir havamız daha olurdu. Hani köyden yeni gelmişiz. Çekiniyoruz. Bu halimizi görenlerde bizi ezmek için can atıyorlar ya işte bu noktada bize önemli birinin gelmesi çok önemliydi. Abdullah Çavuş Babamla – annem ile saatlerde konuşurlardı. Konu eski günler, konu köyler ve köyümüz insanları idi. Abdullah Çavuş bizim aile ile sanki köyün hasretini çıkarıyordu. Sohbetler uzayıp gidiyordu. Hoş sohbet ve çok sevdiğimiz biri idi Abdullah amca. Bu arada her gelirken bir karton asker sigarasını babama hediye getirdi. Babam da eş ve dostta hava atarak bu sigarayı içerdi. İşte bu anımı hatırlayınca hey gidi Abdullah Çavuş diye yazıma başladım. Mekanı cennet olsun. Allah Rahmet Eylesin. Çok üzüldüm. Ama elden bir şey gelmiyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*