Anasayfa / Köyümüzü Tanıyalım / Camiler ve Mezarlıklar

Camiler ve Mezarlıklar

 

Köyümüzde iki adet camii bulunmaktadır.

  • Çukurköy Merkez Camii

Cingili  Camii

 

 

Merkez Camii ve Mezarlığı

Mocuoğlu Mahallesi (camii yanı) Cami düzünde bulunmakta olup, dört köyün ortak Camiisidir. (Çukur, Çavdar, Gedikli ve Ketendere Köyleri) eski Camii yıkılarak yenisi yapılmıştır.

Mezarlık : Çok eskiden beri var olan mezarlık da  Güneydoğu da Şehit düşen bir kardeşimizin Mezarının başında Bayrağımız sürekli dalgalanmaktadır.

 

  

  

  

  

      

      

   

 Cingilli Camii ve Mezarlığı

  

  

    

   

   

   

Cingili Köprüsü yakınında Derecik boynu  denilen yerde olup, 1986 yılında yüzde 98 ‘i vatandaş desteği ve katkıları ile yapılmış olup, gene tamamı köylü ve yardım sevenleri desteği ile 1998 yılında 38 metre uzunluğunda Minare yapılmıştır. Kandillerde ve Ramazan ayında geceleri minarenin lambaları yakılarak güzel bir görüntü oluşmaktadır.  Özellikle Köy dışındaki insanları camii nin her türlü ihtiyaçlarını gidermektedirler.

 Mezarlık:  Aynı camii etrafı mezarlık olarak kullanılmakta olup, çevresi genişletilerek demir kazık ve teller ile çevrilmiş böylece hem mezarlık koruma altına alınmış hem de camii koruma altına alınarak mezarlık ve camii girişi tek yerden olması sağlanmıştır.

Garipler Mezarlığı

 

Esebeleği Mezarlığı

 

 

 

Kiren Mezarlığı

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*