Anasayfa / Haberler / Cingili Camii İmam Lojmanının Yenisinin Yapılmasına, Lojman İle Birlikte Misafirhane, Cenaze Yıkama Yeri ve Yemekhane yapılmasına 2012 Yılında Karar Verilmişti. Ne Oldu? Yapılacak mı? Yoksa İptal mı Oldu?

Cingili Camii İmam Lojmanının Yenisinin Yapılmasına, Lojman İle Birlikte Misafirhane, Cenaze Yıkama Yeri ve Yemekhane yapılmasına 2012 Yılında Karar Verilmişti. Ne Oldu? Yapılacak mı? Yoksa İptal mı Oldu?

   

 Cingili Camii İmam Lojmanının

Yenisinin Yapılmasına,

Lojman İle Birlikte Misafirhane,

Cenaze Yıkama Yeri ve

Yemekhane yapılmasına

2012 Yılında Karar Verilmişti.

Ne Oldu?

Yapılacak mı?

Yoksa İptal mı Oldu?  

2012 Yılında uzun süredir gündemde olan yeni lojman yapım işine son nokta konmuş ve Köylüler almış olduğu karar ile eski imam lojmanını köyden talep eden bir kişiye satıp, buradan gelen para ve köylülerinde destekleri ile Cingili Camii yakınına Yeni bir imam lojmanı, misafirhane, cenaze yıkama yeri, yemekhane ve toplantı salonu yapılmasına karar vermişlerdi. Lojmanı satın almayı düşünen kişi ile de fiyat konusunda anlaşma yapılmıştı.  Ancak nerede ise Köylerde inşaat sezonu kapanma zamanı yaklaşmasına rağmen herhangi bir gelişme olmadığı bilgisine ulaştık. Bilindiği gibi yeni lojman yapım işi bir zorunluluk idi. Çünkü Lojman ile cami arasında uzun bir mesafe bulunmaktadır. Kış aylarında, Sabah Namaz Vakitlerinde ve yatsı namaz vakitlerinde ulaşımın sıkıntılı olduğu, köy yerinde karanlıkta gece ulaşımın sıkıntılı olduğunu herkes bilir. Bu durumun ortadan kalkması için köylüler; Cami yanına yakın bir yere yeni lojman yapılmasını istemişler ve karar verilmişti. Özellikle gurbetteki Çukurköylüler ellerinden gelen maddi desteği sağlayacaklarını da beyan etmişlerdi. Hani derler un hazır, şeker hazır, su hazır helva yapsana diye, bizim oradada nerede ise her şey hazır ama neden harekete geçilmiyor işte bunu bilen yok. Köy İhtiyar Heyetinin Akkuş Müftülüğü ile, Akkuş Kaymakamlığı ile, Akkuş Özel İdare Müdürü ile Ordu Özel İdare Genel Sekreterliği ile görüşüp, gerekli izinleri alması aşamasından sonra hemen inşaata başlanması gerekmektedir. Öyle sanıyoruz ki; Köy İhtiyar Heyeti zaten şimdiye kadar gerekli izinleri ve resmi yazışma işlemlerini çoktan yapmışlardır. Yoksa yanılıyormuyoruz. Bizim derdimiz bu iş daha fazla uzamasın, hem Cami İmamı mağdur olmasın, hem cemaat mağdur olmasın, hem özellikle gurbetten cenaze geldiği zaman insanlarımız mağdur olmasın. Yağmur yağdığı zaman cenazeyi koyacak yer yok. Cenaze yıkamaya yer yok. Gelen misafirlere yemek vermeye yer yok. Yağmur yağdığı zaman yemek konusu çok sıkıntılı oluyor. Köylüler her türlü desteğe verdiğine göre lütfen Köy İhtiyar Heyeti lütfen resmi işlemleri bir an evvel bitirin de hep birlikte inşaata başlayalım. Çok şey mi istiyoruz?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*