Anasayfa / Haberler / Cingili Mahallesinde Recep ÇAM ve Kardeşlerinin Evlerini Yaktılar

Cingili Mahallesinde Recep ÇAM ve Kardeşlerinin Evlerini Yaktılar

 

 

 

 

Cingili Mahalesinde Yangın

 

Küçük yaşta babaları Salim ÇAM,ı kaybeden 3 küçük çocuk ve anneleri, yıllarca köyde yokluk çektiler, sıkıntılar çektiler, ezildiler, yetmedi dediler ki sizin çektiğiniz az geldi. köydeki içi saman dolu samanlıklarını yaktılar, daha neler neler yaptılar, nihayet yaklaşık 5 yıl önce Ankara geldiler, Bir kardeşi Lokantada Çalışıyor, bir kardeşini evlendirdiler, büyük kardeş Recep ÇAM, şu anda yemek fabrikasında ağır işte asgari ücret ile çalışıyor. Her kardeşin çocukları oldu. Her biri geçim derdine düştü. Gece demeden gündüz demeden acımasız hayatta tutunmaya çalışıyorlar. Dediler ki sizlere Ankara'da rahatlık yok. Burada da ezmeye kalktılar, dedikodular ile yıpratmaya çalıştılar,  Site yönetimi olarak akrabamız olduğu için sık sık görüşüyorduk. Daha yakınlarda İhsan Ağbi köyü çok özledim. AMa izin alamıyorum. Evleri bahçeleri çok özledim dedi. Gene çıktı birileri ortaya dediler ki sizin bu çektiğiniz az geldi dediler. dun güce 06.04.2008 günü gecesi köydeki evini de yaktılar. Şimdi görüştük işteymiş. Ağbi yeni duydum dedi. Ağlıyor ağlıyor hıçkıra hıçkıra ağlıyor. Beni köyde rahat bırakmadılar. Burada rahat bırakmadılar.Şimdi de evimi yaktılar. Ben ne edeyim nere gideyim diye hepimize soruyor. Yetimi ağlatmanın ne kadar günah olduğunu bilmezlermi, yetimin hakkını aramayan yetkililerin sorumluluklarının ne kadar çok olduğunu bilmezler mi? Motorcu REcep ÇAM, Efendi arkadaş. saygılı arkadaş, Onu herkes bilir, efendiliği ile saygısı ile Motorcu Recep ÇAM olarak bilir. Yurtdışından ararlar hatırını sorarlar.

 

İşte Evi Yanan Recep ÇAM, Köyü için yapmayacağı yoktu. 3 sene önce Ordu Özel İdareden Cingili Mahallesi sakinleri büz almış. Kendi imkanları ile kamyon tutarak köye getirmişler ve devlet gelsin büzü yerleştirsin diye beklememişler ve sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM ve Ailesi ve Mahalle halkı erkekli bayanlı çalışarak büzleri dere yataklarına yerleştirmişlerdir. Evet resimde birsi büzün içine girmiş sadece ayakları gözüküyor ne yapıyor o büzlerin birbirine yanaşması için çalışıyor. İşte köyünü bu kadar seven kişi evi yanan kişi Recep ÇAM. büzün içinde bu kadar köy sevgisi, Akkuş Belediye Başkanı ve Yetkililer köyü terk etmeyin senede bir kez olsun gelin diyorlar. Başkanım size katılıyoruz ama sizin nezdinizde tüm yetkillilere sesleniyoruz. Lütfen bu ev, samanlık yangınlarına çözüm bulun, Kaymakamlığımıza ve Jandarmaya güveniyoruz. Bu işleri yapanları en kısa sürede bulacaktır. Rahat olursa köylüsü şehirlisi köyüne döner, lütfen bu konulara el atalım. Çareler bulalım.

SAYIN KAYMAKAMIMI, SAYIN JANDARMA BÖLÜK KOMUTANIM, KÖYLERDEKİ YANGINLAR NE ZAMAN SON BULACAK. EVLERİ YAKIYORLAR, SAMANLIKLARI YAKIYORLAR, YETİMLERİN EVLERİNİ YAKIYORLAR. GÖZÜ YAŞLI YETİMLERİN HAKKINI KİM ARAYACAK, ARTIK EVİ YANANLARIN BULUNDUĞU HABERİNİ YAPMAK İSTİYORUZ.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*