Anasayfa / Haberler / Çukurköylü Gençler Geliyor

Çukurköylü Gençler Geliyor

Çukurköylü Gençler Geliyor

06.06.2018 Yılında kurulan ve 06.01.2019 tarihinde ilk genel kurulunu gerçekleştiren Akkuş Çukurköyü Mahallesi Derneği; Gençlerin önem vererek desteğini esirgememiştir.

Derneğin Kurulduğu günden beri aktif olarak çalışmalara başlayan Çukurköylü gençler; uzun süreden beri ayda bir kez dernek merkezinde toplanarak bir dizi çalışmalar sürdürmektedirler.

17.01.2019 tarihindeki toplantılarına sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM’ı davet eden gençler; İleriye dönük verimli görüşmeler yapmışlardır.

Bilindiği gibi Akkuş İlçesinde 44 Mahalle bulunmaktadır. Eski söylemi ile 44 köy vardır. Bu köyler içinde okur yazarlık ve tahsil seviyesi en yüksek köylerden biridir Çukurköy. Hal böyle olunca Çukurköylü gençler tahsile önem vermişler ve her biri farklı farklı okulları bitirmişler yada okumaktadırlar.

Toplantıya katılan gençlere şöyle baktığımızda

Üniversitede asistan öğrenci

Müzisyen

İngilizce Öğretmeni

Rehberlik Öğretmeni

Erkek Kuaförü

Maliye Bakanlığı Uzman Yardımcısı

Emniyet Mensubu

Kasap

Lise Öğrencileri

Üniversite Öğrencileri

Özel Eğitim Kurumunda Görevli

Bankacı

Programcı

Ticaret Bakanlığı Çalışanı

……………

………….

Şu anda aklıma gelmeyen bir sürü genç kardeşim aynı amaç uğruna Çukurköy Derneğinde toplanarak, gerek köy ile ilgili gerek ise yaşadıkları Ankara’da ileriye dönük bir sürü plan ve programları uygulamak için kolları sıvamışlar. Bu arada kış mevsimi olmasından sayının az olması kimseyi düşündürmesin. İleriki zamanlarda yüzlerce Çukurköylü gençler bir araya gelecekler ve gerek Akkuş İlçesinde gerek ise Ordu ilinde hatta Ankara’da örnek çalışmalara imzalar atacaklardır.

Sitemiz adına katıldığım bu toplantıda kendimi 18 yaşında sandım. Çukurköylü ihtiyarlar kendinizi genç hissetmek istiyorsanız gençlerin toplantılarına katılın o zaman anlayacaksınız halen daha genç olduğunuzu. Bu arada gençlerin esprileri de çok güzeldi.

Gençler benim düşüncelerimi sordular tek tek sıraladım.

Bu topluluğun bir adı olsun. Bu isim de ÇUKURKÖY GENÇLİK PLATFORMU olsun dedim.

Projelerinizde hem köy olsun. Hem Ankara olsun.

En az 3 kişilik bir yönetim oluşturun

Sadece kendi fikirleriniz ile ilerlemeyin. Çok değişik kesimlerin fikirlerini alın.

Projelerin gerçekleşmesi için kamu kurumları ile sivil toplum kuruluşları, belediyeler ve siyasiler ile görüşün.

Her toplantınıza bir konuk olsun.

İlerleyen dönemlerde toplantılarınıza Profesör, Doçent ve değişik kesimlerden kişileri davet edin.

Dernek yönetimi ile koordineli çalışın.

Çalışmalarınız tanıtıldıkça ve güzel gelişmeler devam ettiği sürece tüm Çukurköylü gençler bu birlikteliğinize katılacaktır.

Son cümleler olarak; iyi ki gençleri davetini kabul edip toplantıya katıldım. Her birinin ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum.  Çukurköylü tüm gençleri bu toplantılara katılmaya davet ediyorum.

Çukurköylü isterse yapamayacağı bir şey olamaz Allah’ın izni ile Birlikteliğinizin devamını dilerim. Hepinizi tek tek tebrik ediyorum. Yolunuz açık olsun.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*