Anasayfa / Haberler / Kiren Mahallesinden İbrahim GÜMÜŞ’ün Hanımı Salise Rahmetlik Oldu

Kiren Mahallesinden İbrahim GÜMÜŞ’ün Hanımı Salise Rahmetlik Oldu

 Kiren Mahallesinden İbrahim GÜMÜŞ'ün Hanımı
Salise Rahmetlik Oldu

İbrahim GÜMÜŞ, Eşinin Cenazesini Zonguldak'ta bırakmayıp köyüne getirdi.

İşte Gurbet, İşte Köyüne Getirilen Cenaze,

İşte Zonguldak'tan Gelen Birlik ve Beraberlik.

Çukurköy kiren mahallesinden İbrahim GÜMÜŞ, yıllar önce Zongudak'a gitmiş. İşe girmiş ve emekli olmuş. Zonguldak'da ikamet ediyor. Eşi Salis ise uzun yıllardır yataklı hasta olarak yaşamına devam ediyordu. Ancak çektiği hastalığa daha fazla dayanamadı ve 5 Ağustos günü Hakkın Rahmetine kavuştu. Eşi İbrahim GÜMÜŞ, hayat arkadaşını gurbet elde bırakmak istemedi ve Akkuş-Çukurköy Merkez Mezarlığına defin etmek üzere getirmek istedi. İşte bu aşamada devreye Zonguldak'daki Akkuş Yardımlaşma ve dayanışma derneği devreye girdi. Zonguldak'daki Akkuşlular devreye girdi. Karaelmas mahallesinin Akkuşlu muhtarı Süleyman SEVİNDİK'in kaynanası idi rahmetli, Hemen bir otobüs tutuldu. Özel araçlarda hazırlanarak yola koyuldu.  6 Ağustos Cuma günü Akkuş Çukurköye cenaze getirildi. Önce Kiren Mahallesindeki evine getirilen cenaze Cuma namazı vakti yaklaşırken Çukurköy Merkez Mezarlığına götürüldü. Cuma namazına mutakiben Cami bitişiğindeki mezarlıkta defin edildi. Cenaze namazını, Çukurköy'ün Cingili Mahallesi cami imamı Ergin EFİL hoca kıldırdı. Akkuş Belediyesinde görevli Cabbar TETİK, Kızılelma İlköğretim okul müdürü iken Ordu merkez ataması yapılan Mustafa TETİK, Sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM'ın hem kendi hemde eşi tarafından akrabası olan Rahmetlinin cenazesine İhsan ÇAM ve Eşi de katılmışlardır. Cenaze çok kalabalıktı. Akkuşluların ve çukurköylülerin birlik ve beraberliği o kadar anlamlı idi ki, İbrahim GÜMÜŞ, kendisine başsalığı dileyenlerin konuşmalarından üzüntüsünü dostları ile paylaşmış oldu.

Gençlerin, yapılacak bir iş olduğu zaman hemen koşmaları sevgi ve saygı içinde defin edilen cenaze merasimi herkesin taktirini topladı.

Cenazeye katılan herkesten Allah Razı Olsun. Zonguldak'tan gelenler herhalde o kadar çok kalabalık beklemiyorlardı ki, Süleymen SEVİNDİK, cenazeye katılanlara teşekkür etti. Defin işleminden sonra Zonguldak'tan gelenleri uğurladık.

Dikkatimizi çeken bir konuda, cenaze töreni başlamadan yapılan ikili-üçlü görüşmelerde genel konu Akkuş ve Köylerinin daha çok nasıl kalkınır konusu idi. Bu Akkuş sevgisi olduğu sürece, Akkuşluların birlik ve beraberliği olduğu sürece İlçede kalkınır. Manevi değerlerde üst seviyeye çıkar.

Cenazede Ekmek Arası Helva ve Meyvesuyu Dağıtıldı.

Aslında Cami'ye gelmeden önce cenaze evinde

İbrahim GÜMÜŞ'ün Kardeşi Ali GÜMÜŞ Cenazeye gelenlere yemek vermişti.

Ancak, cenaze sahipleri o kadar ince düşündüler ki,

Cenaze evine gelemeyip, Cami ve Mezarlığa Gelenlerinde İhmal etmediler.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*