Anasayfa / Haberler / Köyümüz Mocuklu, Çavuşgil ve Cingili Mahallelerine Getirilen İçme Suyu Çalışmasından Görüntüler

Köyümüz Mocuklu, Çavuşgil ve Cingili Mahallelerine Getirilen İçme Suyu Çalışmasından Görüntüler

                          

Ordu İlinin

Her Karış Toprağına, Suyuna, Dağına, Taşına, Yoluna

İz Bırakan ve 100 Yıllık İçme Suyu Sorunlarını

Engel Tanımadan Çözen

Ordu Özel İdare Genel Sekreteri

Selami AYDIN'nın Destekleri İle

Çukurköy'ün

                Mocuklu, Çavuşgil ve Cingili Mahallelerine

Getirilen İçme Suyu Çalışmasından İhsan ÇAM'ın Çektiği Görüntüler

100 Yıllık İçme Suyu Sorununu; Ordu'nun Geçit Vermeyen, Boyun Eğmeyen Dağlarını Taşlarını Yola Getirerek Çözün Ve Ordu İli Tarihine Altın Harflerle Adını Yazdıran Ordu Özel İdare Genel Sekreteri Selami AYDIN'nın Adını, Ordu İlinin Dağları, Taşları, Yolları, Köprüleri, Menfezleri ve İnsanları Unutmayacak.

Akkuş İlçesi Çukurköy Muhtarı Mehmet SEVİNDİK ve İhtiyar Heyeti Önce Akkuş Kaymakamlığına, Sonra Akkuş Özel İdare Müdürlüğüne ve En sonunda da Ordu Özel İdare Genel Sekreterliğine müracaat ederek, 100 yıldan fazladır. Akkuş İlçesi Çukurköy'ün Mocuklu, Çavuşgil ve Cingili Mahallelerinin susuzluk çektiğini, içme suyu bulmak için ellerindeki imkanlar ile 5 KM, 10 KM uzaklıklardan su getirmeya çalıştıklarını ancak içme suyu sorunlarının bir türlü çözülmediğini dile getirdiler. Vede yaklaşık 10 KM uzaklıkta bir kaynak suyu bulduklarını ama dağları ve ormanları geçip suyu getirmelerinin mümkün olmadığını dile getirdiler. Yapılan görüşmeler sonucunda, teknik personelin yaptığı çalışmalar neticesinde zor da olsa bu suyun susuz olan bu 3 mahalle insanlarına getirebileceklerini Ordu Özel İdare Genel Sekreterliği personeli açıkladılar. Ödenek sorunu vardı. İhale aşamları vardı. Ama zoru seven ve çalışmaktan hiç bıkmayan Ordu Özel İdare Genel Sekreteri Selami AYDIN konunun mutlaka çözüleceğini söylemişti. İşte Selami AYDIN çözülecek demiş ise iş orada bitmiştir. Ancak yapılan incelemede; suyun geleceği yerde yol olmadığı anlatıldı. Selami AYDIN kazma ile kazılarak yapılsın dedi. Su depolarının yapılacağı yerde yol yok denildi. Yol yapılsın dedi. Mevcut mahalle içi yollarda iş makinası yola sığmaz denildi. Mevcut yollar gerekirse genişletilsin dedi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde yıllarda görev yapmış ve yıllarca Kaymakamlık yapmış olan Selami AYDIN elbette bu konuların olabileceğini tahmin ediyordu. Ama bu görevlerde bulunan ve işini severek yapan kişiler; bir konuya çözüm üretecek ise; artık hiç bir mazeret onları durduramaz. Vede Selami AYDIN'ı kimse durduramadı. Suyun ihalesi yapıldı. Ağustos ayında ihaleyi alan firma gelip çalışmaya başladı. Çok yakında 100 yıllık içme suyu hasreti sona erecek. Çukurköyün Mocuklu, Çavuşgil ve Cingili Mahallesi İnsanları evlerinin musluklarından suyunu içebilecekler.

Ne kadar yazsak, konuyu yerinde görmek ve yaşamak lazım. Sitemiz yapımcılarından İhsan ÇAM Ağustos ayında iznini geçirmek için köyünde bulunduğu dönemde yapılan çalışmaları her yönü ile görüntüledi. Fotoğraflar her şeyi zaten net bir şekilde anlatıyor.

Teşekkürler Ordu Özel İdare Genel Sekreteri Sayın Selami AYDIN, Teşekkürler Ordu Özel İdare Personeli ve Teşekkürler İhaleyi alıp, suyu evlere akıtacak olan firmanın sahibi ve çalışanları (Soner, Kibar ve Yakup Beyler)

 

 
 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*