Anasayfa / Haberler / Köyümüzün Mocuklu-Çavuşgil ve Cingili Mahallelerine Getirilen İçme Suyu Açılış Töreni Coşku İçinde Kutlandı

Köyümüzün Mocuklu-Çavuşgil ve Cingili Mahallelerine Getirilen İçme Suyu Açılış Töreni Coşku İçinde Kutlandı

                           

 

Çukurköydeki Su Sevinci

Coşku İçinde Kutlandı.

Kaymakam, Özel İdare Genel Sekreteri

Köylüler İle Kucaklaştı

Akkuş Çukurköyde İçmesuyu Sevinci

 

Ordu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami AYDIN : “Büyükşehir olduğumuz zaman yatırımlar katlanarak devam edecek”…

 

Akkuş ilçesinin Çukurköyü’ne Elikçi ve Değirmenbaşı membasından alınan suların köye akıtılması büyük mutluluk yaşanmasına sebep oldu.

Çukurköy, İl Özel idaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünün 2013 yılı yatırım proğramına alınarak 19/07/2013 tarihinde işe başlanmış ve 3 ay gibi kısa bir sürede inşaatın %90 nı tamamlanmış olup, 15 gün içerisinde hizmete sunulacaktır.

2013 ödeneği 200.000.00 TL olup, Maliye Bakanlığından gelen ek ödenekten 194.000.00 TL aktarılarak işin bitirilmesi sağlandı. Böylelikle Çukurköyün Çavuşgil , Çingilli, ve Mocuklu mahallelerinin temiz ve sağlıklı içmesuyuna kavuşması sağlanacaktır.

Tesis tek terfili sistem olup, proje kapsamında 6.885 m HDPE 100 boru, 2 adet 30 tonluk depo , 1 adet 50 tonluk depo ve1 adet enerji nakil hattı yapılmıştır. Ayrıca enerji ve su tasarrufu sağlamak amacıyla telsiz otomatik kontrol sistemi ve güneş enerjili klor dozaj ünitesi de projeye dahil edilerek yapımı tamamlanacaktır.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selami AYDIN yapılan çalışmaları yerinde incelemek üzere Çukurköy’e ziyarette bulundu. Beraberinde Akkuş Kaymakamı Hüseyin Atilla, Su ve Kanal hizmetleri Müdürü Mustafa ÖZKAN, İl Genel Meclis üyesi Hamdi GÜL ,Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA, Kontrol Mühendisleri Serkan ÖZTÜRK ve Ayhan ARLAĞ da yer aldılar.

Genel sekter Selami AYDIN’ı ve beraberindekileri köy muhtarı başta olmak üzere 150 ye yakın vatandaş karşılayarak, ikramlarda bulunarak büyük coşku içerisinde suyun akıtılmasını bir şenlik havasında kutlanmasını sağladılar.

Köy muhtarı Mehmet SEVİNDİK bir konuşma yaparak yapılan çalışmalar için şükranlarını belirterek, bu konuda emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

Genel Sekreterimiz Selami AYDIN yaptığı konuşmada; Ordunun bütün yörelerinde ayırt edilmeksizin hizmetlerin yapıldığını,2013 yılında Akkuş ilçesinin bir çok köylerinde yol ,su ve sanat yapılarının yapılmasına ağırlık verildiğini ve Büyükşehir olduğumuz zaman yatırımların katlanarak devam edeceğini belirtti.Genel Sekreter AYDIN, Yapılan yatırımın hayırlı olmasını diledikten sonra , dualarla açılış gerçekleştirildi.
Ordu Özel İdare Genel Sekreterliği

Yararlanılan Kaynaklar: Ordu Özel İdaresi, Altun BASMACI ve Seyfullah GÜL'ün şahsı Facebook sayfaları

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*