Anasayfa / Haberler / KÖPRÜ YAPIMINDA EMEĞİ GEÇENLER

KÖPRÜ YAPIMINDA EMEĞİ GEÇENLER

KÖPRÜNÜN YAPILMASINDA EMEĞİ GEÇENLER

ALDIĞIMIZ DUYUMLARA GÖRE KÖPRÜNÜN YAPILMASINDA KİMİN DAHA ÇOK EMEĞİ GEÇTİ DİYE ÇEŞİTLİ KONUŞMALARIN OLDUĞUNU DUYUYORUZ

Saygıdeğer Çukurköy'lüler, Bilindiği üzere Cingili Köprüsü İnşaatı tamamlanmıştır. Ancak köprü bağlantı yolları yapılmadığı için hizmete açılmamıştır. İnanıyoruz ki Özel İdare Müdürlüğü yada Akkuş Kaymakamlığı köprümüzün bağlantı yollarını çok yakında yaparak köprümüz hizmete açılacaktır. Ancak zaman zaman köprünün yapılmasında en çok kimin emeği geçtiği konusunda konuşmaların olduğu bilgilerini duyuyoruz. Bu konuda bir açıklama yapma gereği duyduk.

Önemli olan köprünün yapılması mı? yoksa yapılmasında en çok kimin emeği geçtiği konusu mu? Bizce önemli olan köprünün yapılması ve hizmete açılmasıdır. Yüce Mevla'nın bilmesi yeterli değil mi kimin en çok emeğinin geçtiğinin bilinmesinde. Biz burada yazacağımız konu köprünün yapılması için çaba harcayanların bizlerin bilgisi dahilinde uğraş verenler. Tabii ki daha birçok kişi çaba harcamış olabilir. Ancak duyduklarımızı ve bildiklerimizi yazıyoruz. Çaba harcayan herkesten Allah Razı Olsun.

Bu çalışmanın rast gele bir çalışma olmadığını, ekip işi olduğunu, sadece bir bölgede ve sadece bir ilde değil bir çok il ve ilçede çalışmaların sürdürüldüğünü gayet iyi biliyor ve yaşadıklarımızdan burada yazabiliyoruz. Bir Ekip Ankara'da kuruldu İhsan ÇAM, İhsan GÜNEŞ, Salih KAYA, Bayram GÖRÜR daha sonra bu ekibe Akkuş Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Muzaffer ÇELEBİ, ekibe bizzat katılmasa da devamlı yanınızdayım diye destek veren Hacı Abdullah KAYA, Kamil KÖSEKAHYA, Tahsin AKKAYA ve diğerleri, Milletvekili Enver YILMAZ bizlere çok yardımcı olmuştur. Enver beyin bizleri yönlerdiği Köy Hiz. Gen. Müdürlüğü Daire Başkanı Mustafa ATALAY bey de Ordu-Samsun ve Ankara arasında köprü olarak projenin Ankara'ya gelmesinde çok yardımcı olmuştur. Milletvekilimize ve Mustafa bey çok teşekkür ederiz. diğer ekip Ordu İlinde, Ordu Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Salih KAYA, Çelebi Medikal Yönetimi Abdullah ÇELEBİ, Ordu ekibine görüşmelerde yardımcı olan Özel İdare Müdürlüğü Müdürü Yaşar DOĞAN, Mühendis Hikmet ÖZÇELİK ve diğer personel, Ünye İlçesinde Seyit ÇAM, Samsun'da Çaldereli Jeoloji Mühendisi Zafer Mustafa YEŞİLTEPE ( Zafer Mustafa Mühendisimiz ilk zamanlar Ordu Köy Hizmetlerde görev yaptığı dönemde, Ordu'da bizlere çok yardımcı oldu. Daha Sonra görev yeri Samsun Köy Hizmetleri olunca bu seferde Samsun Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğünde bizler çok yardımcı olmuştur. Aynı zamanda YEŞİLTEPE Cingili köprüsünün Yer zemin Jeoloji Projesini çizen Mühendisimiz. (Kendisine yardımlarından dolayı özellikle teşekkür ediyoruz.) Akkuş ve Çukurköy'de ise Muhtarımız Sami GÜMÜŞ konuyu devamlı takip etmiş ve bizler ile çoğu zaman koordineli görüşmelerde bulunmuştur. Ayrıca köyde ve Akkuş'ta diğer yardımcı olanları bizler çok fazla bilemiyoruz. Bilgisi olanların yazmasını yada Muhtarımızın açıklamasını bekleriz. Ak Parti Akkuş İlçe Teşkilatı İlçe Başkanı İzzet KAŞIKÇIOĞLU İl Encümenleri Mehmet DUMAN ve  Hamdi GÜL yardımcı olmuşlardır. Akkuş Köydes çalışmalarında Hamdi GÜL, Ordu Özel İdare çalışmalarında Mehmet DUMAN çok yardımcı olmuşlardır. Akkuş Belediye Başkanı Lütfi EFİL'de sık sık kamu oyu oluşmasına ön ayak olarak köprünün yapılması gerektiğini devamlı gündeme taşımıştır. Burada ismini unuttuğumuz kişiler varsa özür dileriz. Bilgi verilmesi halinde hemen yayınlarız. Emeği Geçenlere Tekrar Çok Teşekkür Ederiz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*