Anasayfa / Haberler / Merkez Cami Yanına Yapılan Aş Evi İnşaatında Son Durum ve Çukurköye Yapılan Hizmetler ve Yapılacak Olanlar

Merkez Cami Yanına Yapılan Aş Evi İnşaatında Son Durum ve Çukurköye Yapılan Hizmetler ve Yapılacak Olanlar

Çukurköy Mahallesi

Aş Evi İnşaatının Son Hali.

İnşallah Bu Sene Hizmete Girecek

Geri kalan işlerin tamamlanması için hayırseverlerin  ve Çukurköy halkının maddi desteklerine acil ihtiyaç vardır. Desteklerimizi ne kadar çabuk yaparsan Çukurköy Aş Evi de o kadar çabuk hizmete açılır. Temmuz – Ağustos aylarında gurbetçilerin de bu aş evinden yararlanması için inşaat tamamlanmaya çalışılıyor.

Artık bu iş bitmiş sayılır. Çukurköy halkı bu aşamadan sonra maddi destekler ile işi hızlandıracaktır. Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanmak yemekler yemek nasip olsun. Kuranlar- dualar dinlemek nasip olsun. Hep şunu deriz. Çukurköy halkı kendine yakışanı en iyi derecede yapandır. Bu konuda itirazı olan varsa. Hemen cevap verelim.

Çukurköy’e

2 Cami

2 İmam Lojmanı

2 Aşaevi

2 Mezarlık ( Diğer küçük mezarlıkları da daha ilave etmedik)

2 Şadırvan (Abdest almak için çeşme)

Bayların ve bayanların kullanacağı tuvaletler

Yukardaki Hizmetleri Yapanlar  Çukurköy halkıdır. (Bu arada köy dışından destek verenlere de ayrıca teşekkür ediyoruz.)

Eskilerden yapılanlar ise

Çukurköy İlkokulu, Öğretmen Lojmanı

2 tane su değirmeni

4 tane dibek

1 Elektrikli Un Değirmeni

1 Köprü (Eski Cingili Köprüsü)

1 Su Göleti

Bozulan Yolların yapımı,

Yollara büzler konması

Yol kenarlarına duvarlar örülmesi

Çukurköy’ü imar etmek için köylüleri hep fedakarlık yapmışlar, hep maddi ve manevi katkılar yapmışlardır. Hepsinden Allah Razı Olsun.

Bekleyen Sorunlar

Çukurköy Mahalle içi yollarının sık sık silinmesi ve en kısa sürede asfalt yol yapılması bekleyen sorunlardan birisidir.

Diğer bekleyen sorun ise 13 haneli Cingili Mahallesinden daha Cingili köprüsüne 700 metre acilen yol yapılması gerekmektedir.

Bir kaç mahalleye devlet destekli içme suyu götürülmesi gerekmektedir.

Elektrik telleri elden geçirmeli evlere yakın direkler değiştirilmelidir.

Elektrikli Un Değirmeni atıl durumda beklemektedir. Değirmeni binası acilen değerlendirilmedir.

Atıl durumda bekleyen Okul- Öğretmen Lojmanı ve Okul Bahçesi acilen değerlendirilmelidir. Okulun olduğu alan Akkuş Meslek Yüksek Okulu ile irtibata geçip, ortaklaşa bir proje yapılabilir. Yada Okulun olduğu alanı Köy Meydanı yapalım. Okul ve lojmanı yıkalım. Bu alanı düzeltelim. Ankara-İstanbul gibi Park yapalım. Çocuk parkı da olsun içinde. Spor aletleri de olsun. Burada açık havada düğünlerimizi yapalım. Burası dinlenme yeri olsun. Buluşma yeri olsun.

Anlatılmak istenen örnek bir köy yada örnek bir mahalle olsun Çukurköy.  Bu bilgi, tecrübe ve kapasite Çukurköylülerde fazlası ile vardır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*