Anasayfa / Haberler / Ordu Özel İdare Genel Sekreteri-Akkuş Kaymakamı, Ziraat Odası Başkanı ve Beraberindeki Heyet 17 Temmuz 2012 Günü Köyümüzü Ziyaret Etmişlerdir

Ordu Özel İdare Genel Sekreteri-Akkuş Kaymakamı, Ziraat Odası Başkanı ve Beraberindeki Heyet 17 Temmuz 2012 Günü Köyümüzü Ziyaret Etmişlerdir

Ordu Özel İdare Genel Sekreteri

Selami AYDIN

Akkuş Kaymakamı Fatih GÜL

Ziraat Odası Başkanı Ahmet KAYA ve

Beraberindeki Heyet

17 Temmuz 2012 Günü

Köyümüzü Ziyaret Etmişlerdir.

Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenen “Akkuş Şeker Fasulyesi” üretim alanlarının, sulama sistemine kavuşturulması için çalışma başlatıldı.

Ordu Özel İdare Genel Sekreteri Selami Aydın, 17 Temmuz 2012 Salı günü sertifikalı Akkuş Şeker Fasulye tarımını desteklemek amacıyla pilot köy olarak seçilen, sulama sistemi kurulması için ön etüt çalışmaları yapılan ve proje çalışmaları devam eden Akkuş İlçesine bağlı Külekcili, Ceyhanlı, Çukurköy ve Meyvalı köylerinde incelemelerde bulundu.

Genel Sekreter Selami Aydın’a, Akkuş Kayamkamı Fatih GÜL, Su ve Kanal Hizmetleri Müdürü Mustafa Özkan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Musa Sağlam, Kızılelma Belediye Başkanı İsa Demirci, Ak Parti Akkuş İlçe Başkanı Ramazan Acar, İlçe Tarım Müdürü Azmi Aşçı, Akkuş Ziraat Odası Başkanı Ahmet Kaya ile Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisleri Serkan Öztürk ve Ayhan Arlağ eşlik etti.

Akkuş Şeker Fasulyesi üretilen tarlaları gezen Genel Sekreter Aydın, kurulması planlanan sulama sistemi hakkında bilgi aldı. Vatandaşlarla sohbet etti. İlçede fasulye üretimini artırmak için boşa akan Karameşe ve Çalı derelerinden istifade etmek istediklerini; İl Özel İdaresi’nin katkıları ile bu derelerdeki suyu, tarım arazilerine ulaştıracak sulama sistemlerini kurmayı planladıklarını ifade etti.

Genel Sekreter Aydın, daha sonra ilçenin değişik yerlerinde devam eden İl Özel İdaresi yatırımlarında incelemelerde bulundu.

Ordu Özel İdare Genel Sekreteri

Çukurköy Eski ve Yeni Cingili Köprüsünde İncelemelerde Bulundu

Cingili Köprüsünün Son Durumu

Yeni ve Eski Köprü

Tüm Görkemleri İle ve Bölgenin Doğal Yapısı İle

Ziyarete Gelenleri Büyülemeye Devam Ediyor

Fasulye Bahçeleri Birlikte Gezildi

Selami AYDIN-Ziraat Odası Başkanı Köy Muhtarı ve Kalabalık Heyet

Çukurköy'ün Kiren Mahallesinde Bulunan

Çukurköy Çevre Köyleri Tarımsal Destekleme Kooperatifi Binasında

Ayran İçerek Yemek Yediler

Ahmet KAYA

Misafirleri ile yakından ilgilendi

Heyetin Çukurköy Ziyareti Hatırası

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

*